axtoria

RegulaminI. Informacje ogólne
 
1.Ochrona danych osobowych w sklepie internetowym www. Axtoria.pl  jest zgodna z podstawą prawną
 
2. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz.Urz. UE L 119/1 z 04.05.2016 roku (RODO),
 
3. Ustawa z ... o ochronie danych osobowych ( obecnie w fazie prac sejmowych) (ODO).
 
4. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet. 
 
5. Przedmiotem sprzedaży w sklepie internetowym firmy Axtoria są artykuły szkolne, biurowe oraz sprzęt prezentacyjny.

6. Stroną dokonującą zakupów w sklepie internetowym jest pełnoletnia osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) zwana dalej Kupującym.
 
II. Informacja o cenach
 
1. Ceny podane w sklepie internetowym www.axtoria.pl są podane w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Nie są one ofertą handlową w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

2. Do każdego zamówienia wystawiana jest FV bądź paragon. FV lub paragon są dołączane do wysyłki razem z zamówionym produktem.

3. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu i wprowadzania w nich zmian. Towary objęte promocją są ograniczone ilościowo, a promocje mają charakter czasowy. W przypadku gratisów dodawanych do produktów zalecane jest wcześniejsze upewnienie się przez Klienta czy promocja jest nadal aktualna, ponieważ rozdawane są one w kolejności składania zamówień co nie jest jednoznaczne z natychmiastową aktualizacją w systemie informacji o promocji.
 
III. Jak zamawiać
 
Klient sklepu www.axtoria.pl może dokonywać zamówienia poprzez:

1. Wewnętrzny system internetowy sklepu

2. Wysłanie e-maila  na adres : sklep@axtoria.pl razem z podaniem danych do FV lub danych osobowych, adresu wysyłki i telefonu kontaktowego
 
IV. Realizacja zamówienia
 
1. Po złożeniu zamówienia klient otrzymuje potwierdzenie o jego przyjęciu drogą e-mailową bądź telefoniczną. W przypadku kiedy klient nie otrzyma potwierdzenia, oznacza to, że zamówienie nie dotarło bądź zostało niepoprawnie złożone.
 
2. W sytuacji kiedy zakup towaru wymaga przedpłaty lub zaliczki, wymagane jest dokonanie należytej wpłaty, po której otrzymaniu następuje realizacja zamówienia
 
3. Wysyłka towaru następuje po zaksięgowaniu kwoty na koncie bankowym, w sytuacji kiedy klient wybrał za sposób płatności przelew na konto
 
4.Realizacja zamówienia następuje w przypadku dostępności danego produktu w magazynie. Standardowy czas realizacji zamówienia wynosi 2-3dni. W przypadku produktów nietypowych lub robionych na zamówienie klienta, zostaje wcześniej podana informacja o czasie oczekiwania.
 
5. W przypadku odbioru towaru osobiście, Klient zostaje wcześniej poinformowany o terminie, kiedy może się stawić po zamówiony towar. Jeżeli Klient nie stawi się po dany towar, zostaje on przechowany 7 dni w naszym magazynie. Po upływie tego terminu, konieczne jest ponowne złożenie zamówienia.
 
V. Wysyłka towaru
 
1.Paczki nadawane i doręczane są w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00, natomiast w przypadku dostarczenia przesyłki po godzinie 15.00 bardzo prosimy o wysłanie e-maila z taką informacją i podanie telefonu kontaktowego.
 
2.Wysyłka towaru odbywa się poprzez:
a) przesyłka kurierska pobraniowa
b) przesyłka kurierska przedpłata, przelew na konto
c) odbiór osobisty
 
3. Przewidywany czas dostawy wynosi : 2-3 dni robocze w przypadku produktów z oferty standardowej.
 
VI. Koszty wysyłki

1. Koszty wysyłki w sklepie Axtoria.pl uzależniony jest od rozmiaru i wagi produktu.
 
2. Koszt wysyłki ponosi kupująci i uwzględniony on jest na fakturze. W przypadku paczek o niestandardowych rozmiarach i wadze powyżej 30kg koszt transportu uzgadniany jest indywidualnie. Należy pamiętać, że do przesyłki pobraniowej doliczamy stały koszt z tytułu pobrania 30,75 zł brutto.
a) przesyłki do wymiaru 100x150 przesyłka standardowa –cena 35 zł brutto
b) przesyłki pomiędzy 100x150÷ 100x200 – cena 75 zł brutto
c) przesyłki dłużycowe czyli powyżej wymiaru 100x200 – cena 184,50 zł brutto.
Na przesyłkę może składać się kilka paczek, wtedy koszt transportu zwiększa się proporcjonalnie do ilości paczek. W niektórych przypadkach istnieje możliwość spakowania takich samych produktów o takich samych wymiarach w jedną paczkę co może spowodować obniżenie kosztów przesyłki, o czym klient zostanie poinformowany indywidualnie. Produkty o różnych rozmiarach są pakowane oddzielnie.
 
3. O kosztach transportu klient zostanie poinformowany drogą e-mail lub telefonicznie.
 
VII. Płatność za zakupiony towar
 
1. Klient ma do wyboru 3 sposoby płatności:
a) gotówką przy odbiorze osobistym
b)przelew z góry na konto na podstawie faktury proforma wysłanej drogą e-mailową
KONTO BANKOWE:
BANK WBK: nr 71 1090 1043 0000 0001 1099 7546
c) za pobraniem przy dostarczeniu paczki firmą kurierską – doliczamy stały koszt 30,75 zł brutto.

VIII. Polityka prywatności

1. Ochrona danych osobowych
Składając zamówienie w sklepie Klient wyraża zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych w  bazie Axtoria.pl oraz na ich przetwarzanie dla celów realizacji umowy. Podanie danych osobowych przez Klienta oraz zgoda na ich przetwarzanie są niezbędne do zrealizowania zamówienia przez sklep. Klient ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych danych osobowych. Dane osobowe są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997r. "O ochronie danych osobowych "(Dz. U. Nr 133poz. 883) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich.
 
IX. Gwarancja
 
1. Produkty sprzedawane przez firmę Axtoria są fabrycznie nowe i objęte 24 miesięczną gwarancją.
 
X. Reklamacje
 
1. W przypadku stwierdzenia wad technicznych zakupionego towaru Kupujący ma prawo go reklamować w ramach uprawnień wynikających z gwarancji, w ramach uprawnień wynikających z rękojmi lub na zasadach zgodnych z Ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta oraz zmianie Kodeksu Cywilnego.
 
2. W momencie odbioru przesyłki od kuriera, należy w jego obecności sprawdzić stan jakości dostarczonego towaru oraz opakowania.
W przypadku ujawnienia w przesyłce jakichkolwiek uszkodzeń ( wgniecenia, pęknięcia, przedziurawienia) należy sporządzić protokół reklamacyjny, którego druk posiada przewoźnik. Proszę zwrócić uwagę, aby wszystkie punkty w protokole były dokładnie starannie wypełnione. W przypadku źle wypełnionego protokołu  reklamacyjnego, reklamacje nie będą uwzględniane. Po stwierdzeniu niezgodności w zakresie ilości i jakości dostarczonego towaru  należy w przeciągu 24 godzin od otrzymania przesyłki zgłosić to nadawcy, po czym nadawca udzieli stosownych informacji co do dalszego postępowania.
 
3. Klientowi przysługuje zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
a) koszt zwrotu towaru pokrywa kupujący
b) zwracany towar musi być w stanie nie uszkodzonym i zapakowany w  karton, w taki sposób aby produkt w czasie transportu nie był narażony na uszkodzenie.
 
XI. Postanowienia i informacje końcowe
 
1.Klient jest zobowiązany do zapoznania się z treścią niniejszego regulaminu i jest każdorazowo zobowiązany do przestrzegania go w chwili dokonywania zamówienia.
 
2. Sklep internetowy działający pod adresem WWW.axtoria.pl prowadzony jest przez :
Axtoria
ul. Bielawska 117
05-520 Bielawa
 
3. We wszelkich sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.
 
4. Klient składając zamówienie oświadcza, że zapoznał się z niniejszym regulaminem i w pełni akceptuje jego warunki.

Kontakt

Axtoria
ul. Bielawska 117
05-520 Bielawa
tel. 22 648-29-09

sklep@axtoria.pl

Informacje

Klienci

O nas...

Jesteśmy firmą specjalizującą się w sprzedaży produktów przeznaczonych do szkół i biur. W naszej ofercie znajdziecie Państwo między innymi tablice korkowe, suchościeralno-magnetyczne, mapy, gabloty, flipcharty, ścianki ekspozycyjne, a także tablice kolumnowe w systemach jezdnych. Nasza oferta jest stopniowo rozszerzana o produkty z zakresu sprzętu prezentacyjnego.