axtoria

Tablice akademickie, kolumnowe i przesuwne

Wykłady na uczelniach prowadzone są przez profesorów oraz doktorów, jednak trudno byłoby im przekazać całą wiedzę w przystępnej formie, gdyby nie obecność tablic akademickich. Występuje kilka ich typów, z czego można od razu wyróżnić klasyczne (kredowe) oraz sucho-ścieralne, po których pisze się specjalnymi flamastrami. Ich wspólną cechą jest relatywnie duży obszar roboczy, który jednak zależy od konkretnego modelu.

Tablice kolumnowe od producenta

Rynek przesycony jest różnymi markami, jednak warto postawić na pewnego producenta, którego produkty są przemyślane i trwałe. Taką marką jest właśnie Vittoria, w której ofercie znajdziesz tablice kolumnowe (przesuwane w systemie zależnym oraz niezależnym) oraz pojedyncze. Warto podkreślić, że technologicznie proces produkcji konkretnych tablic jest zbliżony, jednak różnią się one ostatecznie w swojej konstrukcji (systemem mocować do prowadnic itd.). Najlepszym przykładem są tablice przesuwne, które mogą występować w systemie zależnym od siebie, jak i niezależnym.

Niezależny system - tablice przesuwne

Jest to system bazujący na dwóch tablicach kolumnowych w jednym układzie. Oddziałują one wzajemnie na siebie na zasadzie: gdy jedna się podnosi, to druga opuszcza — i na odwrót. Tablice tego typu mocowane są na specjalnych profilach aluminiowych (zwykle w srebrnym kolorze — jednak istnieje możliwość zamówienia ich w innej anodyzacji). Każda z nich posiada na dolnym brzegu specjalną listwę, która pełni rolę półki oraz jednocześnie miejsca chwytu dla obsługi tablicy kolumnowej. Takie rozwiązanie cieszy się niesłabnącą popularnością, szczególnie w kontekście środowisk naukowych w całej Polsce. Tablica akademicka przesuwna z systemem góra-dół doskonale wspomoże prowadzenie każdych zajęć. Charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowym i zależnie od potrzeb istnieje możliwość wykorzystania podczas produkcji powierzchni roboczej blachy ceramicznej (typu P3) lub klasycznej lakierowanej. Oczywiście, jeżeli cenisz sobie klasyczne rozwiązania, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zamówił wersję zieloną przystosowaną do tradycyjnej kredy.

Tablice przesuwne – nowoczesne i praktyczne

Proponowane modele wykorzystujące ten system niewiele różnią się konstrukcyjnie od tych opisywanych wcześniej. Jednak jest to tablica kolumnowa, której obie powierzchnie robocze poruszają się od siebie całkowicie niezależnie, co stwarza dodatkowe możliwości, np. podniesienie ich obu na samą górę, aby odsłonić białą ścianę w celu wyświetlenia prezentacji przy pomocy projektora. Ich konstrukcja analogicznie wykonana jest z aluminium i wspiera się na czterech specjalnie do tego celu przygotowanych kolumnach. Warto wspomnieć, że w ich przypadku zarówno na dolnej, jak i górnej krawędzi zamontowane są specjalne półki, pełniące także rolę uchwytów dla sprawnego podnoszenia i opuszczania tablicy. Zastosowane w konstrukcji łożyska teflonowe gwarantują ich swobodny ruch w prowadnicach, co ma olbrzymie przełożenie na komfort użytkowy każdego dnia. Tablica przesuwna tego typu jest prosta w obsłudze i pozwala zachować na dłużej istotne zapiski, bez potrzeby zmazywania uprzednio napisanych. Można dostosować ją zarówno do klasycznej kredy, jak i specjalnych ścieralnych flamastrów.

Pojedyncze tablice akademickie

Ostatni i z oczywistych względów najprostszy rodzaj tablic, które są w ofercie. Często znajdują zastosowanie w podstawówkach i części szkół średnich (liceów). Wszystko zależy od wielkości klasy, jak i potrzeb dydaktycznych. Może być to tablica nieruchoma, ale także oparta o prowadnice umożliwiające jej przesuwanie w pionie.

Kontakt

Axtoria
ul. Bielawska 117
05-520 Bielawa
tel. 22 648-29-09

sklep@axtoria.pl

Informacje

Klienci

O nas...

Jesteśmy firmą specjalizującą się w sprzedaży produktów przeznaczonych do szkół i biur. W naszej ofercie znajdziecie Państwo między innymi tablice korkowe, suchościeralno-magnetyczne, mapy, gabloty, flipcharty, ścianki ekspozycyjne, a także tablice kolumnowe w systemach jezdnych. Nasza oferta jest stopniowo rozszerzana o produkty z zakresu sprzętu prezentacyjnego.